Піщанська районна рада

.

  Прапор району

Прапор Піщанського району – це стяг із двох рівновеликих  діагонально розміщених смуг синього і зеленого кольорів, розділених срібною смугою.

У лівій нижній частині, на відстані 2/10 його ширини від нижнього краю прапора та висоті 1/10 полотнища зображено снопи золотого колосся і над ними кадуцей жовтого кольору, висота яких дорівнює 2/5 ширини полотнища. Співвідношення ширини прапора до його довжини – 2:3.  Ширина срібної смуги складає 1/10 висоти полотнища. Зворотний бік прапора є дзеркальним відображенням лицьового боку.

Золоте колосся відображає добробут, щедрість і багатство краю. Кадуцей (від. лат. – caduceator - парламентер) – жезл бога Гермеса (Меркурія). В Стародавньому Римі кадуцей став атрибутом бога торгівлі і набув форми – вигляду жезлу, який обвивають дві змії. З початку ХIХ ст. ця емблема стала символом мирної торгівлі і міжнародного обміну. На прапорі кадуцей символізує розвиток торгівлі на межі двох держав: України і Молдови. Це символи, які є центральною частиною гербу Піщанського району, що є гармонійним поєднанням символіки Піщанського району.

Діагональна срібна стрічка – символізує життєдайну силу  води: річок, які протікають через територію Піщанського району та джерел, що б΄ють із надр землі. Розподіл срібною стрічкою на дві частини символічно передає історичне прикордоне розташування району.

Зелений колір нижньої половини полотнища прапора символізує  родючість, щедрість Піщанської землі, мирну працю на ній, свободу, яку виборонено, за яку пролито кров не одного покоління.

Синій колір верхньої половини полотнища прапора символізує блакить і чистоту мирного неба.

 

Герб району

За основу герба взято іспанську форму геральдичного щита, який оздоблено орнаментом золотого кольору. Шаблі  зображені на гербі, свідчать про  козацьку історію краю, коли за правління гетьмана Богдана Хмельницького козацька сотня стояла у селі  Хрестище, а за свідченнями архівних документів через територію краю Тиміш Хмельницький  з козацьким військом прямував до Господаря  Молдови – Лупула.

 Снопи золотого кольору означають господарську специфіку території: вирощування зернових культур.

 Кадуцей – жезл бога Меркурія, знаменує розвиток торгівлі на межі двох держав: України і Молдови.

Хрест, розташований над снопами , свідчить про  сповідування більшістю жителів району християнства.

Синій колір  підкреслює безмежність світу.

Відповідно до сучасних вимог герб вписано в декоративний картуш. 

 

Положення про порядок використання символіки Піщанського району