Піщанська районна рада
Піщанський район, Вінницька область

.

 Коротка історична довідка

      В історичних джерелах Піщанка вперше згадується в 1734 році під назвою “Піщана”. Через 50 років село стало називатись Піщанкою. Цей населений пункт колись був власністю Конецпольських, пізніше Любомирських. Наприкінці 18 століття Піщанка була передана в державну казну, в половині ХІХ ст. передана в довготермінову оренду генералу С. Вязмітінову, згодом знову належала казні.

       З воз’єднанням правобережної України з Росією Піщанка увійшла до Ямпільського повіту Подільської губернії.

В 50-х роках 18 століття Піщанка стає волосним центром. З 1897 року діяла школа грамоти для дівчаток, також було училище. Зростає матеріальний і культурний рівень життя населення.

В період колективізації в селищі було організовано чотири колгоспи, котрі в серпні 1950 року об’єднанні в колгосп ім. Хрущова, а з 1958 року  його перейменували в ім. Щорса.

    В 1962 році район було приєднано до Крижополя, з 22 грудня 1966 року знову відновлено.

    Селище міського типу Піщанка (з 1956 року) розташоване за 160 км від Вінниці. З обласним центром має автобусне, залізничне сполучення. Піщанський район займає площу 595 км2 . Межує район з Кодимським районом Одеської області, Республікою Молдова та Ямпільським, Крижопільським, Тростянецьким, Чечельницьким районами Вінницької області.

    Основна частина населення – українці. На території району проживають також росіяни, поляки, молдавани, представники інших народів та національностей.

    В селах району є багато джерел.  Через територію району  протікають  маленькі річки:  Кам’янка, Окниця (притоки Дністра), Савранка (притока Південного Бугу). Майже 22 % площ займають масиви лісів. Переважають мішані ліси: граб, ясен, липа, клен, дуб. В лісах водяться косулі, дикі свині, вовки, лисиці, куниці, зайці.

   Багата місцевість на такі будівельні матеріали: пісок, глину, вапняк. Грунти переважно чорноземні. Грунтово-кліматичні умови сприятливі для ведення сільського господарства, зокрема для вирощування озимої пшениці, ярих зернових культур, цукрових буряків, а також овочівництва, садівництва, виноградарства.

       На території Піщанського району розміщені два лісництва Рудницьке і Піщанське в якому знаходиться лісове урочище"Княгиня" - заповідник республіканського значення. З мальовничими краєвидами, утвореними різноманітними насадженнями, на кам’янистих схилах з численними насадженнями, зокрема рідкісних  видів  дерев,  та  джерелами мінеральних вод.