Піщанська районна рада
Піщанський район, Вінницька область

Збори громадян у Ставках

Переглядів: 423

Цього року у селі від традицій не відступали. Провели збори громадян у сільському будинку культури, підготували виставку, приурочену роковинам з дня народження Т.Г. Шевченка. А поки жителі збиралися до зали, представники товариства  "Фінпром" жінкам-пайовикам, в яких вони орендують землю, вручили подарунки і привітали з 8 Березня.

На зборах були присутні голова райдержад-міністрації П. Десятник, голова районної ради Д.Чвалюк, депутат районної ради В. Мазур, депутати сільської ради та члени виконавчого комітету, директор ТД "Фінпром" М. Ковальський, головний бухгалтер Т. Пампух.

Перед жителя-  ми села звітува-       ла сільський голова       О. Ратушняк. Вона проінформувала  про стан виконання бюджету за 2017 рік. Доходи загального фонду  склали - 847942 грн., спеціального фонду -  800  грн., виконано по видатках -  847942 грн., надійшло до загального фонду - 836445 грн.

Хоча надходження до бюджету не дуже значні, але вдалося зробити для села чимало. Зокрема, вуличне освітлення  по вулиці Миру на суму 5000 грн. До речі, в цьому році планується взяти участь у 15 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, на якому від Ставківської територіальної громади буде зареєстровано три проекти, один з яких на модернізацію вуличного освітлення, а також на відновлення роботи сміттєзвалища та поточний ремонт історико-культурної й духовної спадщини. Вирішено питання по водопостачанню населення, вода підведена до кожного будинку, окрім тих, хто має власні криниці. В 2017 році за рахунок коштів сільської ради во-             ду підведено 2-м багатодітним сім’ям: Петечук А. В. та Рибоньці О. М. на суму 5000 грн. Було замінено криницю по вулиці Миру на загальну суму 10900 грн. А також сільський голова  подякувала жителям  села О. Коцанюку, С. Поливаному та М. Гуменному за допомогу у встановленні криниці. У минулому році здійснено поточний ремонт доріг (грейдерування) по вулицях: Європейській, Подільській, Вишневій на суму 7932 грн.; Молодіжній, Б. Хмельницького - 14000 грн.; завезення підсипного матеріалу - 6000 грн.; Вишнева, Урожайна - 16000 грн.

Проводиться робота щодо забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками. Для цієї категорії було виділено земельну ділянку за межами населеного пункту розміром 13 га.  Повідомила, що ще декотрі жителі  села не скористались цим правом у зв'язку із тим, що в даний час знаходяться у зоні бойових дій, це: Петечук Юрій, Юзьков Руслан, Дмитришин В’ячеслав, Головний Андрій.

О. Ратушняк наголосила, що в планах виконкому сільської ради є створення комунального підприємства на території села з напрямком роботи - сортування й вивезення сміття та благоустрій населеного пункту. Про подальшу роботу в цьому напрямку кожен може дізнатись  на сайті сільської ради. Поді-лилась голова і планами     на поточний, 2018 рік.  Планується упорядкувати  меморіал, відновити пам'ятні знаки, які зруйновані, продовжити роботи щодо вуличного освітлення по вулицях Подільській, Коцюбинського, Миру.

О. Ратушняк звернулась до жителів села та депутатів  брати активну участь в громадському  житті  села, подавати свої ідеї для подальшого розвитку  територіальної громади.

На зборах виступив голова райдержадміністрації П. Десятник. Сказав, що він дуже радий, бо в його рідному селі живуть справжні господарі, небайдужі  громадяни і  в нього є певні задуми щодо поліпшення життєдіяльності Ставок. Також поділився думками щодо процесів реформування, які проходять у державі у сферах медицини й освіти. Не оминув і тему  об'єднання територіальних громад, за яким майбутнє сільських територій. А також висловив свою думку, що нашому району необхідна одна громада. Керівник ра-йону зупинився і на участі територіальних громад в проектах Фонду регіонального розвитку, бо це дає можливість зробити багато корисного для розвитку інфраструктури сіл. До слова запросили голову районної ради Д. Чвалюка, який подякував за роботу сільському голові О. Ратушняк. Перед жителями  виступив і директор ТД  "Фінпром" М. Ковальський, який передав кошти для потреб місцевого храму. Зі словами вдячності звернувся до всіх настоятель Свято-Покровського храму в селі Ставки, митрофорний протоієрей Георгій Хвуст.

Перед жителями села прозвітував дільничний інспектор О. Рукіцький.

Також за багаторічну працю і активну діяльність грамотою Піщанської районної громадської ор-ганізації ветеранів війни та праці нагороджено  голову ради ветеранів села І. Лозмана.

В селі є порозуміння та співпраця місцевої влади і жителів, а це шлях до успіху в подальших справах на благо громади.

Після зборів відбувся концерт, учасники якого подарували присутнім гарний настрій.

О. Долинська.

 

« повернутися до списку новин