Піщанська районна рада
Піщанський район, Вінницька область

Загальні збори громадян села Рудницьке

Переглядів: 559

Життя показує, що там, де сільський (селищний) голова особисто зацікавлений у розвитку терито-ріальної громади, там справи йдуть більш-менш нормально, без особливих перезавантажень і взаємних нарікань.

У цьому пересвідчуєшся, коли щоразу буваєш на звіті голови села Рудницького.

Минулого четверга із трибуни зборів В. М. Ткачук зазначив, що нині в селі мешкає 542 людини. В т.ч. 149 пенсіонерів, 31 дитина дошкільного й 39 шкільного віку; із 245 працездатних осіб - 141 працює на підприємствах, в установах, орга-нізаціях. Торік народилося 4 дитини, зареєстровано два шлюби, померло 9 односельців.

Землю орендують "Витязь-Плюс", СФГ "Мрія", ФГ "Каїта", ПРАТ МТС "Україна", ДП "Зернятко" і ще кілька приватних підприємців. Усі вони  в міру можливостей підтримують рудничан у повсякденні. Зокрема, зернятківці торік виділили чималі кошти для школярів на новорічні подарунки і до Дня захисту дітей. Ще 10 тис. грн. - за виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту (заміни віконних блоків) за проектом "Енергозберігаючі технології ЗОШ І-ІІ ст.                с. Рудницьке". Закупили ще й комплект посуду для шкільної їдальні. Загалом на енергозберігаючі технології ТОВ "Зернятко-Південь" виділило торік 56 тис. грн., "Плазма Тек" - 20 тис. грн.., ФГ "Каїта" - 10 тис. грн., місцева громада - 5 тис. грн., сільрада - 65 тис. грн. і кошти з обласного конкурсу проектів - 75 тис. грн.

Свого часу "Піщанські вісті" повідомляли, що керівництво ТОВ "Зернятко-Південь" оплатило роботу реставраторів пам'ятника загиблим рудничанам (25 тис. грн.); на встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій - 5 тис. грн., на поточний ремонт коридора адмінбудинку - 16 тис. грн.

Сільрада відремонтувала сходи в парк, грейдерували сільські дороги; здійснили поточний ремонт вулиці Центральної і двох другорядних.

Болючим залишається питання ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Тому доповідач прохав односельців не знищувати в такий спосіб екологію, а вивозити непотріб на центральне звалище.

Чимало уваги виконком сільради приділяє організації і догляду за місцевими кладовищами, криницями, водогонами, освітленням вулиць. У той же час із залу         озвучили декотрі проблеми з електропостачанням в одному з віддалених куточків села; є оселі, котрі піддаються замуленню потоками з полів, коли випадають  ливневі дощі чи з сніготалів. Один з присутніх чоловік прохав довести до пуття хоча б в'їзний пагорб, котрий також піддається руйнації в часи негод.

Власне, і про це часопис показував, коли зернятківці торік підставили плече, завізши на згаданий відрізок  асфальтівки понад 30 тонн щебеню.

До речі, посприяти у ремонті дороги від поста ДАІ - через Рудницю й Рудницьке пообіцяв з трибуни голова РДА - Петро Десятник.

В обговоренні доповіді взяли участь: заступник голови райради Володимир Міщенко, головний лікар  комунальної медустанови Володимир Руденко, начальник відділу агропромислового розвитку РДА - Андрій Підгурський, перший заступник начальника Крижопільського об'єднання Пенсійного фонду у Вінницькій області - Іван Плахотний, дільничний офіцер поліції, старший лейтенант Ольга Склярук, виконавчий директор ТОВ "Зернятко-Південь" - Оксана Бойко та інші.

Остання пообіцяла рудничанам-орендодавцям суттєво підвищити розрахунковий відсоток за оренду нинішніх паїв, а також посприяти у полагодженні водогону - з приходом справжнього тепла - на одній із його ділянок. До речі, сільчани  вмовляли її, щоб зернятківська важка техніка рухалася не по сільських вулицях, руйнуючи все на своїм шляху, а по об'їзній. Тим більше, що така існує поза Рудницьким.

Після зборів рудничани подивилися концерт працівників Піщанського РБК.

М. ПІХАЧЕК.

« повернутися до списку новин