Піщанська районна рада
Піщанський район, Вінницька область

Збори громадян у Грабарівці.

Переглядів: 459

23 березня відбулися збори громадян у Грабарівці.

Відповідно до положень Конституції України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про доступ до публічної інформації", Про  децентралізацію  влади",  "Про  співробітництво  територіальних громад", "Про  засади державної  регіональної політики", "Про добровільне об'єднання  територіальних громад"  на  ваш  розгляд виношу  звіт сільського  голови  за  2017 рік  діяльності   Грабарівської сільської ради.

Як і в попередні роки, робота  сільської  ради проходила у час, насичений складними  суспільно-політичними  подіями  в  країні, непростою  со-ціально-економічною  ситуацією,  викликаною  фінансово-економічною   кризою, антитерористичною  операцією  на сході  України.  Як  орган  місцевого  самоврядування,   ми  не  відступали  від  зазначених   законодавством  принципів  законності, гласності, колегіальності поєднання місцевих й державних  інтересів.

Минулий рік був дуже напруженим роком нашої спільної діяльності з забезпечення життєдіяльності сільської  територіальної громади.

Суспільно-політична ситуація, яка слалася   в Україні протягом останніх років, дуже складна і не оминула  наші села. Ми з вами стали заручниками цієї ситуації. Працювати в таких умовах  було нелегко - щоразу доводилося долати   якісь перепони, аби реалізувати задумане.

Вся  наша  діяльність будувалась і будується планово. Робота сільської ради була і є спрямована на виконання урядових програм, розпоряджень голови райдержадміністрації та районної ради, власних розпоряджень і рішень.

Головною  формою  роботи  була  і залишається сесійна діяльність. Відбулося 7 пленарних  засідань, на яких прийнято 81 рішення, також проведено 12 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 26 рішень.

Станом на 01.01.2018 року на території сільської  ради зареєстровано 365 чоловік, з них: 102 пенсіонери, 7  учасників війни, 1 учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС; 4 багатодітні сім'ї,    у яких  16  дітей; 3  учасники бойових дій на території інших держав, 7 учасників АТО, 27 дітей війни. Дітей - 57, з них: від 0 до 6 років -  15, від 6-14 років - 36, від 14-18 років -  15. На території сільської ради   налічується 287 дворів, з них пустуючих - 112.

Сільською  радою відповідно до покладених функціональних обов'язків вживаються і будуть вживатися  всі необхідні  заходи щодо забезпечення  своєчасного, 100%  виконання  сільського  бюджету, проте,  як свідчить економічна ситуація,  без додаткових заходів  економії  бюджетних  ресурсів, оптимізації  штатної  чисельності  бюджетних установ, покращення  ефективності  роботи  бюджетної  мережі  в наданні  соціально-культурних  послуг населенню,  жорсткої  фінансово-бюджетної  дисципліни забезпечити  ефективне  управління  бюджетними  ресурсами неможливо.

Так, у 2017 році до сільського бюджету надійшло власних та закріплених доходів в сумі 810 тисяч 358 грн.

Отримано  субвенцію з державного бюджету 316 тис. 215 грн., в т.ч. на дитячий навчальний заклад   в сумі 240  тисяч 78 грн., або 100% до плану на рік, на фінансування сільського клубу в сумі  46   тисяч  137 грн. або 100% до плану на рік. Інші природоохоронні заходи (сільська рада) - 30 тисяч грн.

В 2017 році сільська рада брала участь в 14 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. нами було подано проект  "Чисте довкілля - здорова нація": налагодження роботи сміттєзвалища.

Конкурс ми виграли.  Фонд надав нам  30 тисяч грн., були зроблені  певні роботи по даному заході. Закуплено і встановлено 3 сміттєві баки, упорядковано сміттєзвалище (ущільнення  та покриття ізольованим шаром грунту).

За 2017 рік  до сільського бюджету  надійшло доходів по загальному фонду в сумі 800 тисяч 544 грн., що становить 104,2%  до уточненого плану.

До спеціального фонду  надійшло доходів в сумі 9  тисяч 814 грн., що складає  108,4% до уточненого плану на рік (сюди входить батьківська плата - 5 тис. 714 грн., плата за  оренду приміщення  - 879 грн., самооподаткування - 3 тис. 200 грн.).

Видаткова частина сільського  бюджету загального фонду виконана на  91,38%, при уточненому плані 1 млн. 422 тис. 968 грн.

Щороку  в  лютому-березні ми  проводимо засідання  виконкому, на якому затверджуємо заходи по проведенню  двомісячника з благоустрою сіл Грабарівки та В. Слобідки. На благоустрій використано   91 тис. 729 грн. Кошти використані: на вуличне освітлення - 1 тис. грн., пофарбування, побілку зупинок на суму  3 тис. грн. (вапно, як благодійну допомогу надало ТОВ ''ЧарівнаНива''); технічне  обслуговування  мережі  зовнішнього  освітлення   вулиць, на суму 2 тисячі 625 грн., закупівлю  піску на  три кладовища   на суму  3  300 грн., три туалети на два кладовища і медпункту  на суму 8 тисяч грн.; на ворота на кладовища 16 тисяч грн.; поточний ремонт ритуальних площадок - 49 тисяч 443 грн.; за дошку обрізну на кладку - 9360 грн.

Проводився благоустрій кладовищ  власними силами, розчищали від зарослів, вінків. також проводився благоустрій  центральних вулиць та прибережної смуги річки Окна.

 Торгівельне обслуговування  на території сільської ради    відбувається приватними підприємцями.  В магазинах є всі необхідні товари,  перебоїв   із якими немає попри те, що заку-півельні  ціни  дуже виросли і ростуть далі.

Один  соціальний працівник - Грабарівська Алла Дмитрівна, обслуговує 11 непрацездатних осіб, в тому числі дві сімейні пари, які потребують постійного догляду.

 Про стан здоров'я наших пенсіонерів, одиноких, інвалідів, дітей та всього населення піклується медичний працівник фельдшерського пункту села  Грабарівка, депутат районної  ради - Пасічник Валентина Василівна.  Якщо  взяти В. Слобідку, то там немає медика, тільки медична сестра, туди їздить і зав. амбулаторією з  Дмитрашківки.

За цей рік ми згуртувалися і стали єдиною командою, яка працює на благо односельців. Впевнена, що тільки разом, об'єднавшись усією громадою, ми обов'язково досягнемо  бажаних   результатів. Вдячна кожному, хто  доклав   зусиль для нашого   подальшого   зростання, сподіваюсь на таку ж підтримку і розуміння в майбутньому.

В цьому році  ми знову  подали проект на обласний конкурс під назвою "Добробуту -так! Затишок в сільский  клуб" і сподіваємося, що він буде прийнятий, і будуть відповідні кошти на його реалізацію.

Свою роботу в цьому році  продовжимо. Багато справ ще є в  нас на кладовищах, плануємо  зробити поточний ремонт дороги  по вулицях  Центральній, Молодіжній і Жовтневій. Виконком сільської ради звернувся від імені громади  до ТОВ "Чарівна Нива" з проханням посприяти у ремонті дороги  по вул. Садовій  та Джерельній  (дороги до тракторного стану і на Болганську гору). Нагальга проблема: скорочення рейсу автобуса до села на 17.00 год. Студенти, молодь не мають чим доїхати у вечірній час.

На зборах громадян обговорювались і інші питання, з яких прийняті відповідні рішення.

Т. КАЗНОВСЬКА,

Грабарівський сільський голова

« повернутися до списку новин