Піщанська районна рада

З Днем місцевого самоврядування!

Переглядів: 614

З Днем місцевого самоврядування!

7 грудня в Україні відзначатиметься День місцевого самоврядування. Це професійне свято всіх тих, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців. Це свято гілки влади, котра найбільш необхідна і наближена до громадян, об’єднує людей - професіоналів, ентузіастів і подвижників, всіх тих кому виборці довіряють свою долю, з якими пов'язують надії на покращення життя, відстоювання і захист особистих інтересів. І саме за результатами їх праці люди формують думку про владу в цілому.

День місцевого самоврядування, припадає на 7 грудня не випадково, саме цього числа 1990 року Верховна Рада, першою серед колишніх радянських республік прийняла Закон України «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування». Це було першим кроком до відродження самобутньої системи місцевого самоврядування в Україні, Конституційні основи якого були конкретизовані прийнятим у 1997 році Законом «Про місцеве самоврядування в Україні». Цей правовий акт максимально наблизив поняття місцевого самоврядування до реальної здатності територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Діяльнісь органів місцевого самоврядування, пов’язана з вирішенням проблем людей, а значить стосується кожного з нас. Саме через органи місцевого самоврядування громадяни України повинні брати участь в управлінні місцевими і державними справами.

Процес становлення і розвитку місцевого самоврядування в Україні засвідчив, що за цей час місцеве самоврядування в Україні довело своє право на існування, свою життєздатність. Структуру народовладдя в нашому районі складають 12 сільських, 2 селищних та районна ради. До сільських, селищних рад району обрано майже 200 депутатів, до районної ради-26, членів виконкомів 106 осіб.

 За роки незалежності України у місцевому самоврядуванні, без сумніву, зроблено чимало, але далеко не все. Залишається ще дуже багато невирішених питань і проблем, які сьогодні стримують розвиток місцевого самоврядування, гальмують соціальний та економічний прогресс територіальних громад. Зокрема, надто повільно рухається реформа місцевого самоврядування, яка повинна дати можливість запровадити механізм участі громадян у прийнятті рішень, і найголовніше – надати місцевим радам, реальні важелі впливу на розвиток територіальної громади.

 

Прикладом в цьому є Студенянська об'єднана територіальна громада, яка першою в області пішла на цей крок і має в цьому певну вигоду – збільшення надходжень до свого бюджету, підтримку держави на розвиток інфраструктури, самостійно вирішує питання соціально-економічного розвитку територіальної громади.

Разом з тим, хочу відмітити, що через затягування процесу об'єднання територіальних громад нашого району, ми втрачаємо значні кошти на свій розвиток, які могли б отримати від держави та в зв'язку із збільшенням надходжень до місцевого бюджету.

Суспільство вже дозріло до того, що основою реформування місцевого самоврядування повинні бути саме територіальні громади, щоб виробити новий алгоритм конституційно-правового регулювання відносин у сфері місцевого і регіонального розвитку. Потребують деталізації такі важливі поняття, як територіальна громада, право комунальної власності, делеговані повноваження.

Сьогодні ми єдині в думці, що лише громадянське суспільство може стати надійною запорукою розбудови дієвої демократичної держави. Але без громадської ініціативи і зацікавленості у результатах спільної з органами влади роботи, без почуття патріотизму і солідарної відповідальності за рідне село, селище чи можна сподіватись на позитивне вирішення окремих планів.

Тому мені приємно відмітити, що в більшості сіл територіальні громади проявляють свої ініціативи і уже мають напрацювання у вирішенні соціальних проблем та благоустрою. Розвитку місцевого самоврядування, самоорганізації населення сприяє діяльність Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, до якої увійшли 12 сільських, 2 селищних та районна ради.

З нагоди свята хочу звернутися до людей, які працювали у різні періоди часу в органах місцевого самоврядування району, які пройшли разом з суспільством нелегкий шлях становлення місцевого самоврядування, які особисто причетні до соціального розвитку кожного села, самовіддана праця яких відзначається вагомим внеском у становлення місцевого самоврядування, виконання завдань соціально-економічного і культурного розвитку територій. Ми щиро дякуємо вам за це.

Упевнений, що подальший розвиток та вдосконалення самоврядування й регіональної політики буде запорукою збереження миру і злагоди в українському суспільстві, потужним стимулом для сталого економічного зростання, підвищення добробуту людей, істотних змін на краще в усіх сферах нашого життя.

Дозвольте, всім вам, депутатам обласної, районної рад, депутатам та членам виконкомів місцевих рад, активістам, ветеранам органів місцевого самоврядування, подякувати за плідну працю, за все те, що ви робите для соціально-економічного розвитку територій, за те, що ви робите для людей. Бажаю всім міцного здоров'я, щастя, добра, наснаги та енергії, нових здобутків на ниві зміцнення державності. Сподіваюся, що цей святковий день додасть настрою, надихатиме на нові звершення задля розвитку рідної України.

Щиро вітаю всіх зі святом – Днем місцевого самоврядування!

 

Голова районної ради               Д. Чвалюк« повернутися до списку новин