Піщанська районна рада
Піщанський район, Вінницька область

Загальні збори громадян села Трибусівка

Переглядів: 663

Загальні збори громадян села Трибусівка

Ще торік трибусівський сільський голова В. Опрошанський звітував перед представниками громади про зроблене за попередній сезон у танцювальній залі СБК, оскільки вона у кільканадцять разів менша за об'ємом, аніж глядацька зала, де в холодні місяці було дійсно холодно. Бо не було опалення.

Цього ж разу, 13 лютого, сільчани охоче зібралися у просторій залі, де функціонує модерна опалювальна система "білюкс", на встановлення якої торік витратили чималі кошти - 112000 грн. А ще - встановили металопластикові вікна на 82800 грн., закупили лю-стри, лампочки, фарбу, шпаклівку. Загалом придбали матеріалів на 241728 грн. Таким навряд ще хтось у районі похвалиться сьогодні.

Про це і вів мову у своєму звіті          очільник села. Сільрада у 2017 році брала участь у 14-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. На конкурс представили проект "Сільський будинок культури - центр місцевої активності громади с. Трибусівка". Конкурс виграли, за рахунок чого отримали понад 127 тисяч грн. і за умовами конкурсу з сільського бюджету виділили більше 222 тисяч грн.

Виконком працює для практичного вирішення багатьох аспектів у житті громади. Це подолання безробіття, підвищення заробітної плати, демографічна ситуація, активізація інвестиційних проектів, відновлення й розвиток соціальної інфраструктури.

Як зазвичай виконком сільради торік був причетний до відзначення практично усіх державних свят. Провели День села, закупили подарунки першокласникам, продуктові набори у день відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, новорічні подарунки й ялинкові прикраси, надали субвенцію "Піщанським вістям" тощо. Благо, на тамтешній території функціонують ПСП "Промінь", фермерське господарство "Промінь-Лан", мале сільгосппідприємство "Золота нива". А ще - підприємство "Вінсолар" (сонячні батареї), приватні підприємці С. Брайлян,                  І. Бланар, О. Заблоцька, В. Левицький, А. Ногаль і ряд інших. Вони вчасно сплачують податки, із ними налагоджено нормальну співпрацю.

У Трибусівці зареєстровано 402 мешканці, в тому числі 214 пенсіонерів, решта - працюючі й діти. Мають чудовий заклад дошкільної освіти "Дзвіночок" зі списковою чисельністю 25 діточок. Гордістю його є ігрова кімната вартістю 92000 грн. Торік ще й відремонтували спальну кімнату, закупили штори, килими, бойлер.

Що стосується школи, то вона знаходиться на утриманні відділу освіти РДА. Проте сільрадою торік виділено понад 12,8 тис. грн. у вигляді субвенції для  харчування учнів і 16 тис. грн. для ремонту водогону.

Директор школи В. Косташенко з трибуни головних зборів села подякував директору ПСП  "Промінь" І. Тимчакові за сприяння у заміні вікон на енергозберігаючі. А ще - сільрадам (Трибусівки й Грабарівки) за підтримку коштами у харчуванні дітей пільгових категорій, а таких - 41.

Ремствував, що недостає хоча б 20 дітей для нормальнішого функціонуван- ня навчального закладу. Також не вистачає 240 тис. грн. для оплати праці обслуговуючого персоналу. Для їдальні необхідно закупити 60 комплектів нового посуду. Дуже підтримують, допомагають батьки, але…

Як і торік, йшлося на зборах про необ-хідність самим людям слідкувати за розростанням різноманітних порід дерев під лініями електропередач. У дитсадкові є проблеми із розробним столом, треба замінити підлогу в ігровій залі і придбати комплекс "Лего" (хай би діти розвивалися).

А. Ногаль заторкнув питання, що в кращі часи у школі готували кадри механізаторів, а нині навчальний трактор в оренді чимало років. Вулиці перейменували, а табличок немає, тому люди не орієнтуються - де яка нова назва. У поточному році слід закрити питання по водогону, освітленню вулиць і дорогах. Учасники сходу прийняли відповідні рішення.

У заході взяли участь й виступили: голова РДА - П. Десятник, заступник голови районної ради - В. Міщенко, начальник управління праці й со-ціального захисту населення - В. Мазур, його підлеглі - І. Пазюк, начальник відділу персоніфікованого обліку й соціального обслуговування пільгової категорії громадян, Л. Панасюк - начальник відділу соціальних допомог, Т. Рукіцька - головний спеціаліст Пенсійного фонду, Г. Грабарівська - завідуюча СБК і інші.

М. ПІХАЧЕК.

« повернутися до списку новин